انتخابی که
برترین قدرت هر مدیر می شود

 


تکنولوژی کارت مایفیرMIFAIR Card Technology

 


تاریخ ثبت: 1393/10/06

 

کارت مایفیرMIFAIR Card چیست؟  

کارت مایفیرMIFAIR Card یک تکنولوژی بدون تماس MHz 13.56  متعلق به شرکت فیلیپس الکترونیک میباشد که از استاندارد 14443ISO  بهره میگیرد.در واقع این شرکت کارت و یا ریدر تولید نمی کند بلکه تراشه های کارت ها و ریدرها را به بازار عرضه میکند.و کارخانه هایی مانند HID از این محصول برای تولید این کارتهای منحصر به فرد و ارائه آن به کاربران نهایی استفاده میکنند.کارتهای مایفیر اغلب به عنوان کارتهای هوشمند در نظر گرفته میشوند.که توانایی خواندن و نوشتن در کارت را دارند.در حقیقت کارت مایفیر یک کارت حافظه یا Memory Card میباشد کهقابلیت خواندن ونوشتن را دارا است.

کارت هوشمند مایفیرMIFAIR Card در اصل برای تراکنش سیستم پرداخت در حمل و نقل  عمومی طراحی شده اند که بسیار سریع عمل میکنند و قابل پاره شدن و ساییدگی نیستند.

برد استاندارد کارت هوشمند مایفیر از "1 تا 3.9"(2.5 تا 10 سانتی متر ) میباشد.

علاوه بر این کارت مایفیر برای کنترل دسترسی نیز مورد استفاده قرار میگیرند.

کارت مایفیر بطور استاندارد 32 بیتی طراحی شده اند که یک عدد تصادفی میباشد.

کارت مایفیر دارای 16 سگمنتSegment جدا میباشند که برای نگهداری داده ها تهیه شده اند،که سگمنت اول برای دایرکتوری و 15 سگمنت دیگر برای ذخیره داده ها میباشد.بیشتر از 15 برنامه کاربردی مختلف را میتوان در کارت مایفیربا پسورد مجزا برای هر سکتور نگهداری کرد.

انتقال اطلاعات در کارت مایفیر رمزگذاری شده میباشد.گرچه اطلاعات داخل کارت رمز گذاری نشده اند.دسترسی به داده ها توسط یک کلید 48 بیتی حفاظت میشود.یک پیغام از کارت به ریدر فرستاده میشود و ریدر نیز بطور متقابل یک پیغام به کارت میفرستد و این عملیات سه بار برای تایید هویت کارت تکرار میشود.

 انواع کارت مایفیرMIFAIR Card

1.کارت مایفیر کلاسیک

2.کارت مایفیر فوق سبک

3.کارت مایفیر فوق سبک نوع C

DESFire4.کارت مایفیر

5. کارت مایفیر  DESFire EV1

6.کارت مایفیر Plus

7.کارت مایفیر  SAM AV2

 

 


منبع خبر:            تعداد بازدید: تعداد مطالعه: 561


 

دیدگاه کاربران

 

Fatal error: Call to undefined function apache_getenv() in /var/www/vhosts/padide-af.com/httpdocs/APPs/DCMS/DCMSUtils/Statistic/tpro.php on line 32